Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
22.07.2025 14:12 - Около язовир " Александър Стамболийски"
Автор: lubara Категория: Туризъм   
Прочетен: 984 Коментари: 6 Гласове:
8

Последна промяна: 22.07.2025 14:50

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
                         Започваме със село Добромирка и поетът Пеньо Пенев.

image


image
     
    Къщата му е малък музей, отвън много добре, вътре още може да се желае.

image


image

    Неговите неща във витрината. Имал е преживе само една стихосбирка. но навеки народът ще го помни! 

image

                                       Снимка от войнишките му години.

image

 Написах в книгата неговото стихотворение, кратко е, но то го нарича от хората " Поетът с ватенката".

               После по много гадния и разбит път отидохме до село Младен, кръстено е на единият от тези двамата в центъра на селото.

image

     Убин на 24 години в землянката на Осениковата поляна, заедно с Митко палаузов.

image

             Центърът е много приветлив, къщите са нови, измазани, има хора, колкото да не си кажещ, че си на луната. В момента в селото живеят 87 човека... 

image
                     
                        Има и цветенца, че и поливани често, явно.

image

                                                     И естрада има! 

image
     
 Малко предмети на труда, от миналото или далечното време ...

image

            Ввече ще се спускаме към брега на язивира. 

image
         
              Прохлада идва, има и заведение, приятно и без чалга.

image

                 Кейче с лодки и скутери. Това момче е готов състезател!

image

                                     Поглед към язовирната стена.

image
           
                                              И към този бараж навътре.

image
 
           Да не мислитеу, че сме стояли гладни. пържен шаран, биричка, тоник, пърленка и салатка. Шестдесет пари, че и малко отгоре. Но нали не сме дошли да се цънцарим!

image

                  Много приятен ансамбъл. Имаше и рибари, дали само да снимат голямата риба, не попитах...

image

                   И тук прохладата е само под сенките.

image

    Имаше хора с доста прилично оборудване.

image
           
   И накрая Зологическият кът или градина, в Павликени. мецата не я видяхме, била командирована в Плевен, докато направят по-голяма къща за нея.

image
           Т
                Този петел тъкмо беше си свършилработата с тази кокошчица, ама нали не исках да съм като папараците...

image
                     
   Тази пък е само за предаването " Живот на кантар", поне дванадесет килца гони...

image
             
            Щраусите бяха дребнички, малка им е разкладката, явно.

image
                 
                 Това пък морско свинче ли, или нещо друго, стана любимката на жена ми, ама много свито и малко тъжничко гледаше, от жегата ще да е.

                      Сто и тридесет километрау, много приятна разходка стана! До скоро!



Гласувай:
8



1. katan - Вече си готов за нова
22.07.2025 19:55
Книга! Пътеписи.
Интересно, красиво и вкусно:) описваш всяка ваша разходка!
цитирай
2. lubara - Поздрави, katan!
22.07.2025 20:02
Вчера описвах с повече думи! Но по средата трябваше да изляза и всичко се загуби. а за нова книга, три ми стигат! Имам от трите само една бройка от последната, пазя е за тази: " ...Взех хубави пари, бяхме във ваканция. Същият ден ме срещна Нелата от нашия клас. Тя беше голяма симпатяга, с най- късата пола от гимназията, и имаше защо. Така хубаво ми завидя, че ми се дощя да я черпя паста около кафе “Бразилия”, на Витошка. Там живееше тя, но не се престраших"
цитирай
3. icansing - Направо подуших албициите!
22.07.2025 21:32
Ама.. не стига влак- а с градска Тойота: далечко, опасно...
цитирай
4. lubara - Поздрави, ica !
22.07.2025 23:55
С кола да е опасно, защо пък...
цитирай
5. rosiela - Много красиви места.
17.01 21:04
Много съм чела за Пеньо Пенев, ама много, но в Добромирка не съм ходила. Тежки отношения е имал с баща си, затова го е напуснал.
С. Младен също не го знам.
Благодаря за постингите.
цитирай
6. lubara - Поздрави, rosela!
17.01 23:06
Село Младен е трудно достъпен, лош път.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: lubara
Категория: Изкуство
Прочетен: 5014032
Постинги: 708
Коментари: 9179
Гласове: 20331
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930