Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
14.07.2025 17:48 - Хижа Мазалат преди три дни
Автор: lubara Категория: Туризъм   
Прочетен: 487 Коментари: 6 Гласове:
9

Последна промяна: 14.07.2025 18:50

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
                         На Мазалат отидох за пръв път, когато бях на 37. Сега щях да разбера на 73 как ще е! 

image

      С двама приятели стартирахме в 8.30 часа от хижа " Партизанска песен", където оставихме колата.и нагоре през горичката. 

image

 После има изкачване по коларски път.  Вдясно се виждат двата Исполина, Голям и Малък. В далечината се издига връх Чумерна. И на трите съм бил.

image

                След час ходене излязохме на местност Корита с популярната чешма.Нагоре един човек береше боровинки. 

image
   
         Нямахме време за почивка. Пихме по една студена вода и напред и нагоре!

image

        Навсякъде простор, цветенца и мноооого мащерка!

image
  

image

                Дори намерих гъби кладница, много са вкусни!

image
         
                          Вече сме отново в гората. Наско и Мариян. 

image

                    Времето си беше супер, нито горещо, нито ветровито. 

image
                   
                       Срещнахме две групи млади хора, казаха ми, че много добре съм изглеждал, споменах си годините. Браво на тях!

image
         
                                   Почти стигнахме хижата. 

image

                                            Отново цветенца. 

image
           
  Хижата се показа след три часа и петнадесет минути ходене. Не е зле, нали!

image
           
                             Снимка и после...

     image
                   
                         ... Обяд и час и половина почивка. 

image

                    В тринадесет часа и петнадесет минути отново, но надолу!

image
                   
                                  Сега по -плавно, все пак умората настъпва. 

image
         
           На Корита двама тъкмо си бяха набрали горски ягодки, за нас време нямаше...

image
         
              И накрая кацнахме до колата след четири часа и петнадестт минути, не е зле.
              Пийнахме кафе, Мариян и сладоледче си хапна. " Партизанска песен" е супер гостоприемна, меню като на ресторант!

image
     
  Начесах си крастата и този път. Всичко беше като по ноти! Довиждане, Балкане!



Гласувай:
9



1. icansing - Загадъчно красиво!
14.07.2025 21:16
А бобът изглежда е бил много вкусен! Давай още материали, брато! Здрав бъди!
цитирай
2. lubara - Поздрави, icansing!
14.07.2025 23:29
По-красиво няма, освен в приказките! Бобът си беше като боб, ама имаше бира, който не си носи. Аз си носех!
цитирай
3. katan - Благодаря за прехода и подаръка, Любо!
15.07.2025 11:01
Благодаря за красотата и свежестта!
Благодаря за спомените, в които ме върна ... "Там, преди сто лета..."
Половината преход "извървях ":))) с теб и Миро,
но когато "стигнахме":) до мащерката!!!
Е, да де:). Останах там:).
Разкош и бол аромат и цвят!
Белите цветенца още ми стоят във вазата.
Благодаря ти, братче!
На 37:) засрамваш "младите"!
Хареса ми че, че каза:"Довиждане, Балкане!"
Не като на Смокинята...
"Чеши си крастата" и давай сили и ентусиазъм на всички!
До 101!!!

цитирай
4. lubara - Поздрави и благодаря, Катя!
15.07.2025 13:04
Ще увещавам Стела за хижа Българка, там ходенето е наполовина!
цитирай
5. rosiela - Браво на вас. Красиво е.
17.01 21:09
Държите положението!
цитирай
6. lubara - Няма да се излагаме, я!
17.01 23:08
rosiela написа:
Държите положението!

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: lubara
Категория: Изкуство
Прочетен: 5014014
Постинги: 708
Коментари: 9179
Гласове: 20331
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930