Постинг
14.07.2025 17:48 -
Хижа Мазалат преди три дни
Автор: lubara
Категория: Туризъм
Прочетен: 487 Коментари: 6 Гласове:
Последна промяна: 14.07.2025 18:50
Прочетен: 487 Коментари: 6 Гласове:
9
Последна промяна: 14.07.2025 18:50
На Мазалат отидох за пръв път, когато бях на 37. Сега щях да разбера на 73 как ще е!
.jpg)
С двама приятели стартирахме в 8.30 часа от хижа " Партизанска песен", където оставихме колата.и нагоре през горичката.
.jpg)
После има изкачване по коларски път. Вдясно се виждат двата Исполина, Голям и Малък. В далечината се издига връх Чумерна. И на трите съм бил.
.jpg)
След час ходене излязохме на местност Корита с популярната чешма.Нагоре един човек береше боровинки.

Нямахме време за почивка. Пихме по една студена вода и напред и нагоре!

Навсякъде простор, цветенца и мноооого мащерка!
.jpg)

Дори намерих гъби кладница, много са вкусни!
.jpg)
Вече сме отново в гората. Наско и Мариян.
.jpg)
Времето си беше супер, нито горещо, нито ветровито.
.jpg)
Срещнахме две групи млади хора, казаха ми, че много добре съм изглеждал, споменах си годините. Браво на тях!

Почти стигнахме хижата.
.jpg)
Отново цветенца.

Хижата се показа след три часа и петнадесет минути ходене. Не е зле, нали!
.jpg)
Снимка и после...

... Обяд и час и половина почивка.

В тринадесет часа и петнадесет минути отново, но надолу!

Сега по -плавно, все пак умората настъпва.

На Корита двама тъкмо си бяха набрали горски ягодки, за нас време нямаше...

И накрая кацнахме до колата след четири часа и петнадестт минути, не е зле.
Пийнахме кафе, Мариян и сладоледче си хапна. " Партизанска песен" е супер гостоприемна, меню като на ресторант!

Начесах си крастата и този път. Всичко беше като по ноти! Довиждане, Балкане!
.jpg)
С двама приятели стартирахме в 8.30 часа от хижа " Партизанска песен", където оставихме колата.и нагоре през горичката.
.jpg)
После има изкачване по коларски път. Вдясно се виждат двата Исполина, Голям и Малък. В далечината се издига връх Чумерна. И на трите съм бил.
.jpg)
След час ходене излязохме на местност Корита с популярната чешма.Нагоре един човек береше боровинки.

Нямахме време за почивка. Пихме по една студена вода и напред и нагоре!

Навсякъде простор, цветенца и мноооого мащерка!
.jpg)

Дори намерих гъби кладница, много са вкусни!
.jpg)
Вече сме отново в гората. Наско и Мариян.
.jpg)
Времето си беше супер, нито горещо, нито ветровито.
.jpg)
Срещнахме две групи млади хора, казаха ми, че много добре съм изглеждал, споменах си годините. Браво на тях!

Почти стигнахме хижата.
.jpg)
Отново цветенца.

Хижата се показа след три часа и петнадесет минути ходене. Не е зле, нали!
.jpg)
Снимка и после...

... Обяд и час и половина почивка.

В тринадесет часа и петнадесет минути отново, но надолу!

Сега по -плавно, все пак умората настъпва.

На Корита двама тъкмо си бяха набрали горски ягодки, за нас време нямаше...

И накрая кацнахме до колата след четири часа и петнадестт минути, не е зле.
Пийнахме кафе, Мариян и сладоледче си хапна. " Партизанска песен" е супер гостоприемна, меню като на ресторант!

Начесах си крастата и този път. Всичко беше като по ноти! Довиждане, Балкане!
А бобът изглежда е бил много вкусен! Давай още материали, брато! Здрав бъди!
цитирайПо-красиво няма, освен в приказките! Бобът си беше като боб, ама имаше бира, който не си носи. Аз си носех!
цитирайБлагодаря за красотата и свежестта!
Благодаря за спомените, в които ме върна ... "Там, преди сто лета..."
Половината преход "извървях ":))) с теб и Миро,
но когато "стигнахме":) до мащерката!!!
Е, да де:). Останах там:).
Разкош и бол аромат и цвят!
Белите цветенца още ми стоят във вазата.
Благодаря ти, братче!
На 37:) засрамваш "младите"!
Хареса ми че, че каза:"Довиждане, Балкане!"
Не като на Смокинята...
"Чеши си крастата" и давай сили и ентусиазъм на всички!
До 101!!!
цитирайБлагодаря за спомените, в които ме върна ... "Там, преди сто лета..."
Половината преход "извървях ":))) с теб и Миро,
но когато "стигнахме":) до мащерката!!!
Е, да де:). Останах там:).
Разкош и бол аромат и цвят!
Белите цветенца още ми стоят във вазата.
Благодаря ти, братче!
На 37:) засрамваш "младите"!
Хареса ми че, че каза:"Довиждане, Балкане!"
Не като на Смокинята...
"Чеши си крастата" и давай сили и ентусиазъм на всички!
До 101!!!
Ще увещавам Стела за хижа Българка, там ходенето е наполовина!
цитирайДържите положението!
цитирайrosiela написа:
Държите положението!
Търсене
Блогрол
1. Катя е слънчева жена!
2. Моята смокиня и Каваците.
3. Първият ми текст - Централна Стара планина.
4. Бързотечно си тече животът!
5. Един приятел, Веско от Веселиново-Ямболския край.
6. Всеки има своите Хималаи. Но това са истинските на Зори.
7. Рожден ден - разказ
8. Цвете в моето око.
9. Чичо ми Чавдар - споменът е жив!
10. Тилито-Лилито, една душа безбрежна!
11. Стефо, благодаря ти!
12. Аnni Cordy
2. Моята смокиня и Каваците.
3. Първият ми текст - Централна Стара планина.
4. Бързотечно си тече животът!
5. Един приятел, Веско от Веселиново-Ямболския край.
6. Всеки има своите Хималаи. Но това са истинските на Зори.
7. Рожден ден - разказ
8. Цвете в моето око.
9. Чичо ми Чавдар - споменът е жив!
10. Тилито-Лилито, една душа безбрежна!
11. Стефо, благодаря ти!
12. Аnni Cordy
