Постинг
12.06.2025 12:26 -
Искрец, манастира и санаториума
Автор: lubara
Категория: Туризъм
Прочетен: 2286 Коментари: 3 Гласове:
Последна промяна: 12.06.2025 12:58
Прочетен: 2286 Коментари: 3 Гласове:
6
Последна промяна: 12.06.2025 12:58
Много хубаво място, не бях ходил. На петдесет километра от София, през Костинброд и Бучин проход.
.jpg)


Църквата е обновена през 2000- та година.




Санаториумът действа, това е главното му крило, около 180 почиващи или лекуващи.
Въздухът е кристално чист!

Тук е имало голям живот. Цар Фердинат дава началото, преди сто и десет-двадесет години.

Хубави алейки, нагоре към гората.

Има и изоставени сгради.

Гланата сграда. пак ще отида, живот и здраве!
.jpg)


Църквата е обновена през 2000- та година.




Санаториумът действа, това е главното му крило, около 180 почиващи или лекуващи.
Въздухът е кристално чист!

Тук е имало голям живот. Цар Фердинат дава началото, преди сто и десет-двадесет години.

Хубави алейки, нагоре към гората.

Има и изоставени сгради.

Гланата сграда. пак ще отида, живот и здраве!
Окончателното самоубийство на Гейвропа –...
Защо беше убит Пьотър Гаряев? Вълнова (к...
ПЕЙЗАЖ 1 489
Защо беше убит Пьотър Гаряев? Вълнова (к...
ПЕЙЗАЖ 1 489
Не случайно Санаториумът е построен там.
От Царското семейство. Не си спомням от кого точно беше построен. В Трявна е построен от Царица Йоанна, а тук ми се "губи" името.
Навремето ходехме често, но минавахме през Село Обеля, което пък ме подсеща за една колежка, която беше родена в Село Красно село, Софийско. Мисля, че беше през 1940 год.
Сега пък казват, че цяла България живеела в София. Ами!!!:)
Виж какво направи с един Санаториум и една хубава разходка:))).
Поздрави, Любо!
цитирайОт Царското семейство. Не си спомням от кого точно беше построен. В Трявна е построен от Царица Йоанна, а тук ми се "губи" името.
Навремето ходехме често, но минавахме през Село Обеля, което пък ме подсеща за една колежка, която беше родена в Село Красно село, Софийско. Мисля, че беше през 1940 год.
Сега пък казват, че цяла България живеела в София. Ами!!!:)
Виж какво направи с един Санаториум и една хубава разходка:))).
Поздрави, Любо!
За Трявна знам, че е построен от царица Йоанна.В Искрец заслугата е на цар Фердинанд.
цитирайта разглеждах с интерес.
цитирайТърсене
Блогрол
1. Катя е слънчева жена!
2. Моята смокиня и Каваците.
3. Първият ми текст - Централна Стара планина.
4. Бързотечно си тече животът!
5. Един приятел, Веско от Веселиново-Ямболския край.
6. Всеки има своите Хималаи. Но това са истинските на Зори.
7. Рожден ден - разказ
8. Цвете в моето око.
9. Чичо ми Чавдар - споменът е жив!
10. Тилито-Лилито, една душа безбрежна!
11. Стефо, благодаря ти!
12. Аnni Cordy
2. Моята смокиня и Каваците.
3. Първият ми текст - Централна Стара планина.
4. Бързотечно си тече животът!
5. Един приятел, Веско от Веселиново-Ямболския край.
6. Всеки има своите Хималаи. Но това са истинските на Зори.
7. Рожден ден - разказ
8. Цвете в моето око.
9. Чичо ми Чавдар - споменът е жив!
10. Тилито-Лилито, една душа безбрежна!
11. Стефо, благодаря ти!
12. Аnni Cordy
